تاکید بیانیه پایانی مجلس خبرگان برپایبندی مسئولان به قانون واخلاق/کاهش مشکلات مع

 

گفتمان ولایت:

تاکید بیانیه پایانی مجلس خبرگان برپایبندی مسئولان به قانون واخلاق/کاهش مشکلات معیشتی مردم مسئله اصلی مسئولین

سیزدهمین اجلاس رسمى دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری عصر امروز به کار خود پایان داد.

در پایان این اجلاس بیانیه اجلاس سیزدهم توسط آیت الله دری نجف آبادی قرائت شد .

متن کامل بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم و بعد حمده و الصلوة على نبیه و آله

مجلس خبرگان رهبرى در پایان سیزدهمین اجلاس رسمى خود، لازم می داند نکاتى را به استحضار مردم شریف و مسئولین محترم نظام برساند:

۱٫ حضور پرشکوه مردم در راهپیمایى ۲۲ بهمن با وجود مشکلات مختلف، نشانه‏ عظمت، هوشیارى و صبورى این ملت بزرگ است که شکر این نعمت، وظیفه‏ بزرگى را بر عهده‏ مسئولین مى‏ گذارد که عبارت است از رعایت حقوق اساسى مردم، خدمتگزارى مدبّرانه و صادقانه، رعایت تعادل، تعامل و تعقل،حفظ وحدت، حرکت در صراط مستقیم، کنترل گرانى، تورم و آرام نگاه داشتن فضاى عمومى کشور.

۲٫ مقام معظَّم رهبرى، ضامن یکپارچگى کشور، محور وحدت، داراى جایگاهى رفیع بوده و توجه به نظرات حکیمانه و داهیانه‏ ایشان که همواره فصل‏الخطاب مى‏ باشد؛ بر همگان از جمله مسئولین لازم است تا پایبندى خود را عملاً اثبات نمایند.

۳٫ تلاش محققانه و خستگى ناپذیر فرهیختگان و دانشمندان در راستاى پیشرفت کشور در انرژى هسته ‏اى، علوم و فنون مختلف و علوم انسانى را ارج نهاده و لزوم حمایت از این سرمایه‏ هاى اصلى براى رسیدن به خودکفایى و خود اتکایى کشور را مورد تأکید قرار مى‏ دهیم.

۴٫ امیدواریم با فراهم شدن بستر حضور حداکثرى مردم در پاى صندوق‏هاى رأى، انتخاب رئیس جمهور توسط مردم که نماد جمهوریت نظام مى‏ باشد در فضایى آکنده از امید، نشاط و آگاهى سیاسى، رقابتى سالم و پر شور را رقم زند. انتظار از مردم، مسئولین مربوطه و کاندیداهاى محترم ریاست جمهورى، عمل به قانون، رعایت اخلاق و مصالح کشور و انقلاب مى‏ باشد. بدیهى است طبق نظر مقام معظم رهبرى: «هرگونه اختلاف ‏افکنى و التهاب آفرینى، خلاف قانون و شرع است.»

۵٫ آرزو مى ‏کنیم تا نهضت بیدارى اسلامى در کشورهاى منطقه و جهان در سایه‏ تمسک به ارزش‏هاى والاى انسانى و اسلامى و مقابله با نقشه‏ هاى دشمنان و پرهیز از هرگونه تفرقه، به ثمر رسیده و از همه‏ دولت‏ها و سازمان‏هاى مرتبط جهانى درخواست مى‏ شود تا به حقوق اساسى مردم، اهمیت داده و به آن احترام بگذارند.

۶٫ امروز شاهد توطئه‏هاى دشمنان اسلام در کشورهاى اسلامى و منطقه هستیم متأسفانه بعضى از کشورهاى عربى و منطقه نیز خود را با اهداف دشمنان و نظام سلطه همراه کرده و موجب بروز جنایت در سوریه شده‏اند. در بحرین حقوق مسلّم مردم نادیده گرفته شده و در عراق، میانمار و پاکستان، شیعیان مظلوم به دست عده‏اى از خدا بى‏خبر و مزدوران تکفیرى به قتل مى‏ رسند. ما ضمن محکوم کردن و مخالفت با هرگونه جنایت و کشتار انسانى؛ تأکید مى‏کنیم که بحران کشور سوریه، تنها با راه حل سورى ـ سورى، حل خواهد شد و در این کشور و هم‏چنین کشور بحرین؛ بهترین علاج مشکل، پذیرش نظر و اراده‏ى مردم مسلمان است.

۷٫ امپراطورى رسانه ‏اى و خبرى دشمن به دنبال ایجاد تردید در باورهاى دینى و ملى مردم مسلمان و به ویژه جوانان عزیز مى ‏باشد. لازم است کلیه‏ى رسانه‏ ها و دستگاه‏هاى فرهنگى و الگوساز به ویژه رسانه‏ ملّى با هوشیارى خود، تهاجم فرهنگى دشمن را نقش برآب نماید و با تکیه بر هنر اسلامى و ملّى، فرهنگ غنى اسلامى و تربیت دینى را تجلّى ببخشد.

۸٫ یکى از مهمترین راه‏هاى برون رفت از توطئه‏ تحریم‏هاى دشمنان اسلام و قرآن و استکبار جهانى؛ پایدارى همه جانبه‏ى ملت بزرگ و مقاوم ایران و تأکید بر اقتصاد مقاومتى و تلاش در راه تولید ملى و استفاده از کالاهاى داخلى است. از مسئولان انتظار مى‏ رود جهت حمایت از سرمایه‏ ملى و کار و تولید و اشتغال و ترویج سبک زندگى ایرانى ـ اسلامى اقدام نمایند و با نظارت بر قیمت‏ها و تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب، کاهش مشکلات معیشتى مردم را مسئله اصلى خود بدانند.

۹٫ در آستانه‏ى فرا رسیدن سال نو انتظار می رود همگان شادى خود را با نیازمندان تقسیم و در حمایت از اقشار آسیب‏پذیر، مشارکت فعال داشته و با احترام به قانون، بستر نشاط و آرامش و معناى حقیقى زندگى را در کشور فراهم آوریم و با توجه به تقارن ایام فاطمیه علیهاالسلام با عید نوروز، اطمینان داریم ملت مسلمان ایران سال خود را با عشق به اهل بیت علیهم‏ السلام و توسل به حضرت زهرا علیهاالسلام شروع کرده و تمام مساعى خویش را در حفظ حرمت‏ها و رعایت شعائر دینى به کار خواهند بست.

در پایان یاد امام راحل قدس سره و شهداى گرانسنگ انقلاب و جهان اسلام را گرامى مى‏ داریم و از خداوند متعال طول عمر با برکت مقام معظم رهبرى مدظله العالى را در سایه‏ عنایات حضرت بقیة الله الاعظم و پیروزى اسلام و مسلمانان را مسئلت می نماییم.

والسلام علیکم و رحمة الله

مجلس خبرگان رهبرى

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter