برگزاری جشنواره های انتخاباتی

برگزاری جشنواره های انتخاباتی

برخی ناظران سیاسی معتقدند که این جشنواره ها، احتمالا با اهداف انتخاباتی و مطرح شدن برخی چهره ها در آستانه انتخابات خرداد ۹۲ برنامه ریزی شده است…
عماریون“- گروه فرهنگی – در اسفندماه امسال، به مناسبت برگزاری مراسم نوروز، و روز درخت کاری، برخی جشنواره ها را در کشور شاهد هستیم اما موضوع این است که چه نهادها، سازمان ها و افرادی حامیان این برنامه ها هستند و هزینه های مالی آن را تامین می کنند و چه اهدافی را دنبال می کنند و همچنین کیفیت این برنامه ها چگونه خواهد بود؟

 

به گزارش عماریون، ظاهرا در اسفندماه امسال به هزینه کانون اتومبیل رانی وابسته به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، چند جشنواره برگزار می شود که در برخی از این برنامه ها، آقای رحیم مشایی پیشنهاد دهنده بوده است و در دوجشنواره نیز احتمالا ریاست جمهوری شرکت خواهد کرد.

برخی ناظران سیاسی معتقدند که این جشنواره ها، احتمالا با اهداف انتخاباتی و مطرح شدن برخی چهره ها در آستانه انتخابات خرداد ۹۲ برنامه ریزی شده است.

۱٫ در تاریخ ۱۵ اسفند ماه جشنواره ای تحت عنوان درخت دوستی همراه با ثبت روز ملی درخت کاری با عقد قراردادی دویست میلیون تومانی با مجید اخشابی و با حضور ریاست محترم جمهوری در محل سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.
آقای رحیم مشایی پیشنهاد دهنده و پشت صحنه‌ی این جشنواره بوده و مدعوین این جشنواره هنرمندان و ورزشکاران می باشند که احتمال داده می شود در راستای مقاصد سیاسی باشد. هزینه‌ی مراسم طبق دستور رییس سازمان بر عهده‌ی کانون اتومبیل‌رانی است.

۲٫ در تاریخ ۱۹ اسفند ماه نیز جشنواره ای تحت عنوان مراسم ملی استقبال از نوروز با مدیریت معاونت گردشگری و همکاری مالی کانون اتومبیل‌رانی و با حضور ریاست جمهوری و دعوت از هنرمندان و ورزشکاران در محل سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.در این مراسم از آقای سعدی افشار تجلیل خواهد شد. همچنین در این مراسم شش استان، موسیقی و آیین نوروزی خود را اجرا کرده و مقرر است نفر اول مجری شبکه های استانی به این مراسم جهت اجرا دعوت شوند.

۳٫ در تاریخ ۲۱ یا ۲۳ اسفند ماه نیز جشنواره‌ی صدای بهار آغاز و بمناسبت سی و پنجمین سالگرد جمهوری اسلامی سی و پنج دستگاه اتوبوس با هزینه‌ی کانون اتومبیل‌رانی و با مسئولیت فردی بنام حضرتی در مسیرهای استان های کشور حرکت کرده و ۳۵ گروه موسیقی عشایر را در مسیرهای اصلی سفر همانند استان های اصفهان، شیراز، مشهد، مازندران، گیلان، تبریز، خوزستان و … برای اجرای برنامه همراهی خواهند کرد و این مراسم تا قبل از شروع ایام فاطمیه ادامه خواهد داشت.

در حالی که بسیاری از مردم برای معیشت خود دچار مشکلات بسیاری هستند این سفرها و هزینه ها با چه هدفی صورت می گیرد و چه نتیجه ای در بردارد؟

/ 0 نظر / 5 بازدید