پایداری ها به آیت الله مصباح ضربه زدند/۱+۲ محو می‌شود

 
 
 
 
 
پایداری ها به آیت الله مصباح ضربه زدند/1+2 محو می‌شود
آریا نوشت، رئوفیان گفت: با اظهارات آقای قالیباف احساس می‌شود ائتلاف ۱+۲ یک حباب است که به نظر می رسد در نهایت محو شود.

ابوالقاسم رئوفیان ،سخنگوی جبهه ایستادگی ائتلاف ۱+۲ را حباب خواند و  گفت: اشتباه استراتژیک و خطای فاحش آقایان حداد عادل، ولایتی و قالیباف این  بود که به مفهوم ائتلاف به این معنا که هر کدام باید احزاب و گروه‌های  سیاسی را نمایندگی کنند، توجه نداشته‌اند.

وی افزود:اعضای ائتلاف ۱+۲به رقم آنکه از ادبیاتی استفاده کردند تا  دیگران را برای پیوستن به این مجموعه ترغیب کنند اما نه تنها شاهد تحقق این  امر نبودیم بلکه با اظهارات آقای قالیباف احساس شد این ائتلاف یک حباب است  که به نظر می رسد در نهایت محو شود.

این فعال سیاسی ادامه داد:شواهد و قرائن گویای آن است که ما دیگر ائتلاف  ۱+۲نداشته باشیم و فقط شاهد ائتلاف ۱+۱ باشیم البته مصلحت در این است که  آقایان روی این مدل خیلی اصرار نداشته باشند زیرا وجوه تمایز مشی سیاسی  اعضای این ائتلاف مشخص است .

وی خاطرنشان کرد:یکی از آقایان حاضر در این ائتلاف از مدافعان سرسخت  دولت است که بارها اشتباهات دولت را توجیه کرده اما  یک عضو دیگر۱+۲از  منتقدین سرسخت دولت است که قوه مجریه را در بوته نقد قرار داده و بعضا به  عملکرد دولت اعتراض کرده و آن را به چالش کشانده است خصوصا در خصوص  مطالباتی که شهرداری از دولت داشته اما دولت از توجه به این مهم سرباز زده  است .ضلع دیگراین ائتلاف در برابر دولت مشی میانه اتخاذ کرده و محافظه  کارانه عمل کرده است.

رئوفیان تصریح کرد:سیاست های متفاوت اعضای ائتلاف ۱+۲در برابر دولت به  طوری که هر کدام یک نوع تفکر را نمایندگی کرده و مواضع متفاوتی دارند موجب  شده تا دیگر فعالان سیاسی و نامزدها دعوت این ائتلاف را برنتابند زیرا این  ترکیب که به قول آقای قالیباف ائتلاف نیست بلکه مذاکره است در جامعه شناسی  سیاسی هم ائتلاف نامیده نمی شود.

وی اظهار داشت: با محور بودن روحانیت در ترکیب ۱+۲و البته با نمایندگی  احزاب و گروههای سیاسی می شد در تقویت این مجموعه راه به جایی ببرد اما از  آنجایی که این ائتلاف فاقد این ویژگی هاست بنابراین آینده ای نخواهد داشت.

دبیر کل ایران زمین در پاسخ به این سوال که آیا ائتلاف ۱+۲همچون جبهه  پایداری با حضور یک روحانی چون آیت الله مصباح می توانست موفق عمل کند،  خاطرنشان کرد:حضور مصباح یزدی در جبهه پایداری آسیب بود زیرا جبهه پایداری  به سراغ آیت الله مصباح رفتند و ایشان را آوردند در حالی که باید ایشان  محور می شد و دیگران دور آن جمع می شدند در واقع اینکه جمعی از فعالان  سیاسی با اهداف سیاسی کنار هم قرار بگیرند و یک فرد روحانی را بیاورند و  بگویند ما می خواهیم با ایشان کار کنیم این موضوع فرق دارد با اینکه یک  روحانی سیاسی آگاه به مسائل سیاسی روز و دارای وجه و پایگاه مردمی فعالان  سیاسی را دور خودجمع کند و اینها را مدیریت و رهبری کند این دو موضوع جدا  از هم است .باید یادآور شوم  پایداری با حضور مصباح موفق شد اما این موضوع  به لحاظ مسائل بعدی که پیش آمد آسیبی بود به مصباح یزدی .

وی تصریح کرد:۱+۲هم اگر چه بارها با آیت الله مهدوی کنی دیدار داشتند  اما تا کنون موفق نشده است یک روحانی را بیاورد و بگوید حول محور ایشان کار  می کنیم بنابراین بنده معتقدم با وجود آنکه شخصیت های حاضر در ائتلاف  ۱+۲افراد قابل احترامی هستند اما این ائتلاف به هر سه نفر اینها ضربه زد.

/ 0 نظر / 6 بازدید