بازتاب بین المللی پیام تسلیت احمدی‌نژاد برای درگذشت چاوز

گفتمان ولایت:

واکنش دولت ایران به درگذشت هوگو چاوز، رئیس‌جمهور ونزوئلا نیز موضوعی است که در شمار بسیاری از مطبوعات جهانی بازتاب یافته است. در این میان، آنچه بیش از همه در این زمینه مورد توجه قرار گرفته، اظهارات محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران درباره چاوز است.


به گزارش خبر داغ ، واکنش دولت ایران به درگذشت هوگو چاوز، رئیس‌جمهور ونزوئلا نیز موضوعی است که در شمار بسیاری از مطبوعات جهانی بازتاب یافته است. در این میان، آنچه بیش از همه در این زمینه مورد توجه قرار گرفته، اظهارات محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران درباره چاوز است.

 «نیویورک تایمز» با اشاره به پیام تسلیت احمدی‌نژاد می‌نویسد، وی در این پیام اظهار اطمینان کرده که چاوز بار دیگر به همراه مسیح و امام غایب شیعیان ظهور خواهد کرد. این روزنامه در ادامه ضمن انتشار به بخش‌های دیگری از پیام تسلیت احمدی‌نژاد، اشاره می‌کند که این نوع تعریف از چاوز، سبب بروز انتقاداتی در ایران، به ویژه میان روحانیون شده است. 


روزنامه «لس آنجلس تایمز» نیز موضوع اعلام عزای عمومی در ایران به سبب مرگ چاوز را مورد توجه قرار داده و به بخش‌های دیگری از پیام تسلیت احمدی‌نژاد اشاره کرده است. این روزنامه می‌نویسد، احمدی‌نژاد چاوز را یک شهید برای ونزوئلا خوانده که با شجاعت و قاطعیت در مقابل هژمونی قدرت‌های مستکبر ایستاد. لس آنجلس تایمز می‌نویسد، در پیام احمدی‌نژاد، سوءظن‌هایی نیز درباره منشأ بیماری چاوز مطرح شده است.
/ 0 نظر / 5 بازدید